Diller

Genel Bilgi

 

Genel Bilgiler

Karakoçan Meslek Yüksek Okulu, Yüksek Öğretim Kurulu’nun 22.06.2010 tarih ve 3041-020955 sayılı kararıyla kurulmuştur.  Yüksekokulumuz, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü - Bilgisayar Programı Programcılığına 2010 - ÖSYS merkezi yerleştirmesiyle 40 öğrenci alarak, 2010-2011 Öğretim yılına Fırat Üniversitesi’nin Elazığ şehir merkezindeki yerleşkesinde eğitim ve öğretimine  başlamıştır. 2013-2014 Öğretim yılında Karakoçan ilçesinde yapımı tamamlanan yerleşkesine taşınarak eğitim-öğretimine yeni binasında başlamıştır.

Dünya Standartlarına uygun teknik ara eleman yetiştirmeyi ilke edinen Yüksekokulumuzun öğrenci sayısı açılacak olan yeni programlarla 2000 civarında olması hedeflenmektedir. Öğretim süresi 4 yarıyıl (toplam 2 yıl) olan Yüksekokulumuz programlarına ÖSYS puanına göre ve Meslek Lisesi mezunlarının sınavsız geçiş uygulamasıyla öğrenci alınmaktadır.

Meslek Yüksek Okulumuzda modern eğitimin tüm imkânları kullanılarak, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası alanda diğer üniversitelerle rekabet edecek seviyede eğitim vermeye çalışmaktayız. Meslek Yüksek Okulumuz mezunları gerek kamu sektöründe gerekse de özel sektörde meslek elemanı olarak istihdam edilmektedir.

 

Misyonumuz

Ülkemizin temel değerleri ve stratejik hedeflerine uygun eğitim sunmak, bilime katkı sağlayacak, ülkede ve dünyada kullanılabilir bilgi ve teknolojiyi üretmek; evrensel geçerliliği olan bilgi ve beceriler ile donatılmış, araştıran, kaynakları etkin ve verimli kullanabilen, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü koruyan sorumluluk ve meslek ahlakına sahip, çalışkan bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Bilimsel çalışmalarda, bilgi ve teknoloji üretiminde, Türkiye’de önde gelen ve dünyada saygın; mezunları tercih edilen ve aranan; uluslararası nitelikte öğrenci ve öğretim elemanı yapısına sahip; kaliteli bir yüksekokul olmaktır.

Türkçe